dezynsekcja Warszawa, dezynfekcja Warszawa, deratyzacja Warszawa

Dezynfekcja Warszawa

Czego dowiesz się z tego artykułu?

CleanSpot to gwarancja sprawnie i fachowo przeprowadzonej dezynfekcji. Kompleksowe usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Celem naszych działań jest oczyszczenie pomieszczeń i powierzchni z groźnych dla zdrowia drobnoustrojów, a także eliminacji ognisk zakażeń. Dezynfekcja mieszkań i lokali usługowych przeprowadzana jest przez nasz wykwalifikowany zespół fachowców, który zabiegi odkażające wykonuje przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Dołącz do zadowolonych klientów naszej firmy. Skorzystaj z naszych zniżek dla nowych klientów lub dla osób chcących podjąć z nami stałą współpracę.

Dezynfekcja Warszawa – ile kosztuje? Cennik

Kompleksowe usługi CleanSpot to gwarancja niskiej i konkurencyjnej ceny. Koszt zabiegu dezynfekcji zależy głównie od rodzaju i powierzchni lokalu. Poniżej przedstawiamy cennik wraz w wyszczególnioną metodą odkażania.

Rodzaj obiektu

Cena

Dezynfekcja chemiczna do 50 m2

140 zł

Dezynfekcja chemiczna do 100 m2

180 zł

Dojazd do klienta poza granicami Warszawy (max. 30 km od Warszawy)

Dopłata 30 zł

Zapisz się do newslettera i odwiedź nasz profil Facebook, aby być na bieżąco z naszą ofertą. Sprawdź nasze promocje, rabaty oraz zniżki. Zamów profesjonalne usługi dezynfekcyjne na terenie Warszawy i okolic.

Dezynfekcja – co to jest?

Dezynfekcja, inaczej nazywana odkażaniem, jest zabiegiem, którego głównym celem jest zniszczenie bakterii, wirusów, grzybów lub pasożytów, wywołujących choroby. Dezynfekcja powierzchni nie zawsze wiąże się z jej wyjałowieniem. Oznacza to, że osiadające na materiale drobnoustroje są likwidowane, lecz nie jest to równoznaczne z pozbyciem się ich form przetrwalników.

Zabieg dezynfekcji wykonywany jest metodą fizyczną, chemiczną lub termiczno-chemiczną. Są one potrzebne nie tylko w momencie bezpośredniego zagrożenia, ale też są wykonywane profilaktycznie w przypadku pomieszczeń i powierzchni narażonych na zakażenie.

Do metod fizycznych zaliczane są: para wodna, której temperatura osiąga 100 – 105 stopni Celsjusza, ozon lub promieniowanie.

 • Pierwszy wariant wykorzystywany jest pod zmniejszonym ciśnieniem (0,5 – 0,45 atm) lub pod ciśnieniem normalnym (1 atm), przy którym głównie dezynfekuje się wyposażenie sanitarne.
 • Ozonowanie natomiast polega na uwalnianiu cząsteczek tlenu, który wchodzi w reakcję ze związkami chemicznymi, tym samy je neutralizując. Dzięki tej metodzie powietrze pozostaje wolne od wszelkiego rodzajów roztoczy, alergenów i drobnoustrojów. Likwiduje uciążliwe dla zdrowia i samopoczucia zapachy.
 • Trzecią metodą fizyczną jest promieniowanie UV. Fale osiągają długość 256 nm. Gwarantuje ona zniszczenie drobnoustrojów znajdujących się zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach przedmiotów.

Podczas wykorzystania metody chemicznej korzysta się m.in.:

 • ze związków halogenowych, takich jak jodyna,
 • z alkoholu etylowego lub izopropylowego,
 • z aldehydów,
 • z fenoli,
 • ze związków metali ciężkich,
 • z utleniaczy,
 • z nadmanganianów,
 • innych.

Z uwagi na to, że preparaty chemiczne z reguły nie działają w środowisku suchym, ważny jest stopień wilgotności, który jest szczególnie istotny podczas dezynfekcji powietrza.

Metoda termiczno-chemiczna dezynfekcji to połączenie jednej ze sposobów chemicznych przy udziale wysokiej temperatury.

W CleanSpot stosujemy preparaty, mające właściwości niszczące drobnoustroje, które zagrażają zdrowiu osób, będących w bezpośrednim kontakcie lub osób znajdujących się w otoczeniu siedliska bakterii, lub wirusów. Wykorzystywane substancje nie uczulają, są biodegradowalne i są skuteczne w każdej temperaturze. Nadają się zarówno do dezynfekcji powierzchni płaskich, jak i sprzętów, maszyn oraz urządzeń, których komponenty wykonano ze szkła, metalu, czy tworzyw sztucznych. Im dłuższy czas oddziaływania i wyższe stężenie któregoś ze środków, tym lepsza jest jego skuteczność.

Dezynfekcja Warszawa – jak przebiega?

Kompleksowa usługa dezynfekcji obejmuje zabiegi oczyszczania powietrza przy wykorzystaniu pary wodnej, promieni UV, ozonowania lub innych, oraz dokładnym oczyszczaniu powierzchni przy udziale środków biobójczych. Wykorzystywany jest od tego specjalistyczny sprzęt (generatory), które rozpylają, aplikują, rozprowadzają odpowiednie ilości preparatów w pomieszczeniach. Efekt oczyszczania powietrza może utrzymać się na długo po zakończeniu zabiegu. Powierzchnie mające permanentny kontakt np. z dłońmi powinno się poddawać częstej sterylizacji.

To, jaka metoda dezynfekcji zostanie wybrana i jak będzie przebiegać cały proces, zależy w dużej mierze od tego, jaki jest powód przeprowadzenia zabiegu. Inaczej będzie wyglądała dezynfekcja lokalu (mieszkania lub biura) po chorobach zakaźnych, inaczej po oczyszczaniu pomieszczenia po zmarłym, zalaniu, pożarze czy nawet po przeprowadzonej wcześniej dezynsekcji owadów i insektów (pluskiew, prusaków, kleszczy, pcheł innych).

Wykorzystując skuteczne metody dezynfekcyjne, możliwe jest wykonanie oczyszczania lokali usługowych, biur, gabinetów medycznych oraz wszystkich tych, które wymagają skrupulatnego odkażania wszelkich powierzchni - bez względu na materiał i fakturę.

Dezynfekcja mieszkań Warszawa – jak wygląda?

Podczas dezynfekcji mieszkań wykorzystywane są metody, w trakcie których domownicy nie muszą zabezpieczać mienia. Ozonowanie jest w 100% bezpieczne i nie wymaga szczególnego przygotowania pomieszczeń przed rozpyleniem gazu.

Dezynfekcja Warszawa – ile trwa?

Czas przeprowadzenia zabiegu dezynfekcji zależy od powierzchni, którą należy poddać odkażaniu. Przy wybraniu jednej z metod np. ozonowania, i wykorzystaniu do tego odpowiednich urządzeń, czas dezynfekcji powierzchni wynoszącej około 1000 m3 nie powinien przekroczyć jednej godziny.

Dezynfekcja – co ile należy ją przeprowadzać?

W przypadku profilaktycznej dezynfekcji mieszkań, biur, pomieszczeń usługowych, stołówek, basenów lub innych warto przeprowadzać zabieg przynajmniej raz/dwa razy do roku. Jeżeli zaś chodzi o dezynfekcję urządzeń (np. klimatyzacji) będących na wyposażeniu domu lub firmy, dobrze jest przeprowadzać odkażanie dwa razy do roku – zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym. Częściej należy dokonywać sterylizacji gabinetów lekarskich i zakładów usługowych, w których od czystości mikrobiologicznej zależy zarówno bezpieczeństwo pacjentów, jak i personelu.

Jeżeli doszło do skażenia miejsca materiałem biologicznym, konieczna jest natychmiastowa reakcja. W takim przypadku należy bezzwłocznie skontaktować się z profesjonalną firmą.

Dezynfekcja - czy jest szkodliwa?

To, czy dezynfekcja jest bezpieczna dla zdrowia ludzi, zależy od wybranej metody odkażania. Inne działanie na ludzki organizm wykaże dezynfekcja chemiczna, a inne dezynfekcja fizyczna jak np. ozonowanie. Jest ono niebezpieczne tylko wtedy, jeżeli w pomieszczeniu zostanie rozpylone jego duże stężenie. Bez względu na formę dezynfekcji, osoby, które nie posiadają na sobie specjalnej odzieży ochronnej, nie powinny znajdować się w obrębie przeprowadzanego zabiegu odkażania.

Dezynfekcja Warszawa – wybierz specjalistów z CleanSpot!

Zadbaj o sterylność i czystość dzięki fachowej pomocy profesjonalistów. Zamów kompleksowe usługi dezynfekcyjne w CleanSpot. Zapraszamy do kontaktu osoby mieszkające na terenie Warszawy oraz okolic. Zaufało nam już wielu klientów – zarówno instytucjonalnych, jak i prywatnych.

Ciesz się zdrowym i czystym powietrzem. Dezynfekcja z CleanSpot to gwarancja sukcesu. Dzięki nam pozbędziesz się niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zadbaj o bezpieczeństwo już dziś.

Dezynfekcja Warszawa - obszar działania

Warszawa: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz Tarchomin, Gocław, Grochów, Bródno, Stegny, Sadyba, Służew.

A także okoliczne miejscowości:

Marki, Ząbki, Zielonka, Wołomin, Radzymin, Mokre, Okuniew, Halinów, Dębe Wielkie, Mińsk Mazowiecki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Błonie, Leszno, Sochaczew, Żelazowa Wola,, Leoncin, Sowia Wola, Truskaw, Łomianki, Izabelin, Klaudyn Czosnów, Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Jabłonna, Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, , Zegrze, Serock, Nasielsk.

Działamy również w miastach i powiatach takich jak:

 • Wyszków i cały powiat Wyszkowski,
 • Legionowo i cały powiat Legionowski,
 • Nasielsk i cała gmina Nasielsk,
 • Nowy Dwór Mazowiecki i cały powiat Nowodworski.